Aktuality

Obce začínají vážit popelnice, první bude Třinec, následuje Milíkov

21.12.2021

Společnost SMOLO začíná s testováním chytrého svozu odpadů. Prvním městem, kde se začíná prozatím zkušebně v některých částech vážit obsah popelnic, je Třinec.

Když padají jablka jsou hnědé popelnice nejtěžší

9.11.2021

Až třicet tun bioodpadu svezou popeláři během jednoho svozového dne jen z katastru města Třince. Nejtěžší jsou popelnice právě na podzim. Lidé plní hnědé nádoby padaným ovocem, plevelem, shrabaným listím, větvemi.

Popeláři posilují svozy odpadů z hřbitovů

27.10.2021

Před Svátkem všech svatých a Památkou zesnulých se hřbitovy stávají frekventovaným místem. Lidé uklízí hroby, mění ozdoby a plní se nádoby na opad. Odpadářská skupina Smolo přizpůsobila své služby nadcházejícím dnům a ve spolupráci se samosprávami posiluje svoz odpadů z hřbitovů a jejich okolí až do 5. listopadu.

Poděkuj horám. Na Třinecku se uklízel Javorový a jeho okolí

4.10.2021

Na svátek 28. září proběhl již 6. ročník úklidové akce Poděkuj horám. Na 13 sběrných místech uklízelo přes 2500 dobrovolníků. Celkem se během jednoho dopoledne podařilo nashromáždit více než 3 tisíce pytlů v 15 velkoobjemových kontejnerech a dalších nádobách na separované suroviny. Odpady ze stanoviště Javorový již pátý rok sváželo SMOLO.

S-Magazín 01/21

15.9.2021

Aktuální vydání S-Magazínu přináší krom aktuálního dění skupiny také rozhovor s místopředsedou představenstva a výrobním ředitelem Třineckých železáren Ing. Česlaven Markem nebo trenérem Baníku Ondřejem Smetanou o letošní výroční sezóně klubu.

Na jarní úklid odpadových stanovišť navazuje letní cyklus

25.6.2021

V Třinci budou opět probíhat kompletní úklidy prostranství pod nádobami na separovaný odpad. Popeláři žádají občany, aby odstavenými auty neblokovali přístup ke kontejnerům.