Aktuality

Poděkuj horám. Na Třinecku se uklízel Javorový a jeho okolí

4.10.2021

Na svátek 28. září proběhl již 6. ročník úklidové akce Poděkuj horám. Na 13 sběrných místech uklízelo přes 2500 dobrovolníků. Celkem se během jednoho dopoledne podařilo nashromáždit více než 3 tisíce pytlů v 15 velkoobjemových kontejnerech a dalších nádobách na separované suroviny. Odpady ze stanoviště Javorový již pátý rok sváželo SMOLO.

S-Magazín 01/21

15.9.2021

Aktuální vydání S-Magazínu přináší krom aktuálního dění skupiny také rozhovor s místopředsedou představenstva a výrobním ředitelem Třineckých železáren Ing. Česlaven Markem nebo trenérem Baníku Ondřejem Smetanou o letošní výroční sezóně klubu.

Na jarní úklid odpadových stanovišť navazuje letní cyklus

25.6.2021

V Třinci budou opět probíhat kompletní úklidy prostranství pod nádobami na separovaný odpad. Popeláři žádají občany, aby odstavenými auty neblokovali přístup ke kontejnerům.

Panorama 02/21

16.6.2021

Letos již druhé vydání občasníku PANORAMA, tentokrát pro obec Vendryni, obdrželi obyvatelé obce do svých schránek v půli června.

Skokově roste množství odpadu z domácností

4.6.2021

Neúměrně rychle přibývá velkoobjemového odpadu, který lidé odevzdají do sběrných nádob během organizovaných svozů nebo do sběrného dvora.

Třinečtí a Těšínští darovali letos celkem 289 kol!

28.5.2021

Projekt chrání životní prostředí, dává práci a usnadňuje cestu za vzděláním.

Při organizaci sbírky Kola pro Afriku odpadářská společnost SMOLO CZ spolupracovala v Třinci podruhé a v Českém Těšíně poprvé. Zapůjčili jsme zdarma kryté kontejnery a do Ostravy-Koblova odvezli tři plně naložená nákladní auta.

Děkujeme dárcům – bicykly jste naplnili kontejner! Sbírka pokračuje

7.5.2021

Celkem 78 kol a náhradní díly navíc darovali lidé během sbírky kol pro děti v africké Gambii, která proběhla poprvé v Českém Těšína a na Karvinsku vůbec. Partnerem pro sbírku Kola pro Afriku se stala skupina SMOLO a českotěšínská organizace TRIANON.

Smolo dál ukrojuje z trhu díky nové technice a konkurenčním cenám

29.4.2021

Skupina Smolo, specialista na odpadové hospodářství pro průmysl, zdravotnická zařízení a samosprávní celky, vyhrála výběrové řízení na svoz komunálního odpadu v další obci. Od posledního dubnového týdne sváží a zpracovává odpady z Bystřice na Frýdecko-Místecku. Je to již 56. obec z téměř dvou tisíc klientů, pro kterou poskytuje plné nebo částečné služby v odpadovém hospodářství.

Panorama 01/21

29.3.2021

Dnes jsme zahájili distribuci občasníku Panorama s dovětkem: Pestrý pohled na život a prostředí v Bystřici. Přinášíme v něm nejen nový harmonogram svozu a komplexní informace o odpadovém hospodářští, ale také články o velikonočních tradicích. Během posledních dvou březnových dnů jej doručíme do všech domácností v obci Bystřice.

Lidé více konzumují, ale také třídí. Přibývá nádob na odpad a jsou větší

24.3.2021

Roste množství odpadů z domácností. Zvýšenou spotřebu a konsumní způsob života ještě doplnila covidová opatření a čas, který lidé tráví doma. Odpadářské firmy jsou nyní přetížené. Přestože samy bojují s nařízenými karanténami a zvýšenou nemocností, více sváží, častěji uklízejí nepořádek kolem nádob a likvidují černé skládky.