Aktuality

Dům těšínských kněžen se promění na muzeum, SMOLO přiloží ruku k dílu

9.11.2020

Jedno z nejstarších stavení na Jablunkovsku – památkově chráněný Knížecí dům – se promění v Muzeum Trojmezí. Renesanční architektura objektu ze začátku 16. století prochází náročnou rekonstrukcí, která zahrnuje rovněž sanaci vlhkého zdiva, narušených krovů a střechy. Součástí projektu je zpracování a odvoz desítek tun odpadů, které zhotovitel svěřil naší skupině.

V období Dušiček posilujeme svozy odpadů z hřbitovů

30.10.2020

Svátek všech svatých (1. listopad) a Památka zesnulých (2. listopad, lidově Dušičky) se v našem regionu tradičně ctí. Odpadářská skupina Smolo přizpůsobila své služby nadcházející dnům a ve spolupráci se samosprávami posiluje svoz odpadů z hřbitovů a jejich okolí.

Na mráz a sníh jsme na Třinecku připraveni

22.10.2020

Společnost SMOLO Třinec s.r.o., která se na Třinecku jako dodavatel nebo subdodavatel stará o údržbu komunikací, je na příchod zimy připravena už od začátku října.

Ocenění za konverzi starých papíren a tiskáren

1.10.2020

Prestižní Cenu Ministerstva průmyslu a obchodu získal v rámci soutěže Stavba Moravskoslezského kraje Areál TAZO v Českém Těšíně. Proměnu zanedbaného brownfieldu v památkové zóně města realizovala společnost Beskydská stavební, a.s. Náročné demoliční práce a výstavbu parkoviště realizovali odborníci Smolo Recycling, s.r.o.

Keramická popelnice opět míří do Třince

21.9.2020

Obce, jejichž občané nejlépe třídí komunální odpad, získávají každoročně ocenění v rámci soutěže „O keramickou popelnici“. Letos ve své kategorii opět zvítězil Třinec, v dalších bodovaly Jablunkov nebo Milíkov. Mezi vítězi jsou vždy zastoupeny města a obce, pro které je skupina SMOLO partnerem v odpadovém hospodářství. A jsme na to náležitě pyšní!

Nechejte popelnice venku!

12.8.2020

Aktualizované termíny výměny zde! Pokud ve Vaší lokalitě již výměna proběhla a novou nádobu s logem SMOLO na bio nebo směsný komunální odpad stále nemáte, kontaktujte nás na mailové adrese: vymena@smolo.cz. Nezapomeňte uvést přesnou adresu stanoviště.

S-Magazín 02/20

4.8.2020

Druhé letošní vydání S-Magazínu nabízí nejen pestrý přehled dění ve skupině, ale i rozhovor s hejtmanem Ivo Vondrákem, působivé příběhy spojené s charitativní akcí Kola pro Afriku nebo historické ohlédnutí za počátky budování komunikací.

Odpadová skupina SMOLO opět posílila

10.7.2020

Skupina SMOLO získala stoprocentní podíl v odpadové společnosti Nehlsen Třinec, s r.o. Akvizici, která byla završena tento týden, regionální lídr v oblasti nakládání s odpady, zemních a stavebních prací, údržby měst opět posílil.

Bagry se na obchvatu Těšína zakously do prvních mostních opěr

24.6.2020

Dnes na obchvatu Českého Těšína začalo bourání pilířů přemostění ulice Hřbitovní. Nákladní soupravy postupně odvezou tisíce tun železobetonových sutin k dalšímu zpracování do zařízení na recycling v sousední Ropici.

Pandemie mění množství a složení odpadů

27.4.2020

OSTRAVA, 27. dubna 2020 / Některé obce začínají navyšovat četnost svozu směsného komunálního odpadu z důvodu přeplněných nádob. V době protiepidemických opatření totiž celá společnost zcela změnila svůj denní režim. O něco více je i tříděného odpadu a v některých městech se objevují nové typy sběrných nádob – na ochranné pomůcky.