Aktuality

Ocenění za konverzi starých papíren a tiskáren

1.10.2020

Prestižní Cenu Ministerstva průmyslu a obchodu získal v rámci soutěže Stavba Moravskoslezského kraje Areál TAZO v Českém Těšíně. Proměnu zanedbaného brownfieldu v památkové zóně města realizovala společnost Beskydská stavební, a.s. Náročné demoliční práce a výstavbu parkoviště realizovali odborníci Smolo Recycling, s.r.o.

Keramická popelnice opět míří do Třince

21.9.2020

Obce, jejichž občané nejlépe třídí komunální odpad, získávají každoročně ocenění v rámci soutěže „O keramickou popelnici“. Letos ve své kategorii opět zvítězil Třinec, v dalších bodovaly Jablunkov nebo Milíkov. Mezi vítězi jsou vždy zastoupeny města a obce, pro které je skupina SMOLO partnerem v odpadovém hospodářství. A jsme na to náležitě pyšní!

Nechejte popelnice venku!

12.8.2020

Aktualizované termíny výměny zde! Pokud ve Vaší lokalitě již výměna proběhla a novou nádobu s logem SMOLO na bio nebo směsný komunální odpad stále nemáte, kontaktujte nás na mailové adrese: vymena@smolo.cz. Nezapomeňte uvést přesnou adresu stanoviště.

S-Magazín 02/20

4.8.2020

Druhé letošní vydání S-Magazínu nabízí nejen pestrý přehled dění ve skupině, ale i rozhovor s hejtmanem Ivo Vondrákem, působivé příběhy spojené s charitativní akcí Kola pro Afriku nebo historické ohlédnutí za počátky budování komunikací.

Odpadová skupina SMOLO opět posílila

10.7.2020

Skupina SMOLO získala stoprocentní podíl v odpadové společnosti Nehlsen Třinec, s r.o. Akvizici, která byla završena tento týden, regionální lídr v oblasti nakládání s odpady, zemních a stavebních prací, údržby měst opět posílil.

Bagry se na obchvatu Těšína zakously do prvních mostních opěr

24.6.2020

Dnes na obchvatu Českého Těšína začalo bourání pilířů přemostění ulice Hřbitovní. Nákladní soupravy postupně odvezou tisíce tun železobetonových sutin k dalšímu zpracování do zařízení na recycling v sousední Ropici.

Pandemie mění množství a složení odpadů

27.4.2020

OSTRAVA, 27. dubna 2020 / Některé obce začínají navyšovat četnost svozu směsného komunálního odpadu z důvodu přeplněných nádob. V době protiepidemických opatření totiž celá společnost zcela změnila svůj denní režim. O něco více je i tříděného odpadu a v některých městech se objevují nové typy sběrných nádob – na ochranné pomůcky.

S-Magazín 01/20

1.4.2020

První letošní číslo firemního S-Magazínu je tu a krom slavnostního ukončení loňského roku se v něm dozvíte co se událo v úvodním čtvrtletí roku 2020.

Zima je teplá a suchá, místo hrnutí sněhu se záplatuje

31.1.2020

Na Třinecku se sněhová vrstva udržela během aktuální silničářské sezony maximálně pár dní, a to jen v podhorských oblastech. Silničáře trápí mnohem více ledovka, ovšem díky příznivému počasí se věnují i opravám drobných závad na místních komunikacích.

S-Magazín 01/19

9.12.2019

V prosinci vyšlo první číslo firemního časopisu skupiny SMOLO a KARTA GROUP. Čtvrtletně bude magazín informovat jak zaměstnance tak zákazníky a širokou veřejnost nejen o profesním dění všech firem v rámci skupiny, ale také o nadcházejících plánech a dlouhodobých záměrech. Nebude chybět ani rozhovor se zajímavými osobnostmi regionu. Hned v prvním čísle nám ho poskytla primátorka Třince RNDr. Věra Palkovská. Provede nás i historií třineckého hokeje. Zkrátka, je se na co těšit.