Aktuality

Na jarní úklid odpadových stanovišť navazuje letní cyklus

25.6.2021

V Třinci budou opět probíhat kompletní úklidy prostranství pod nádobami na separovaný odpad. Popeláři žádají občany, aby odstavenými auty neblokovali přístup ke kontejnerům.

Panorama 02/21

16.6.2021

Letos již druhé vydání občasníku PANORAMA, tentokrát pro obec Vendryni, obdrželi obyvatelé obce do svých schránek v půli června.

Skokově roste množství odpadu z domácností

4.6.2021

Neúměrně rychle přibývá velkoobjemového odpadu, který lidé odevzdají do sběrných nádob během organizovaných svozů nebo do sběrného dvora.

Třinečtí a Těšínští darovali letos celkem 289 kol!

28.5.2021

Projekt chrání životní prostředí, dává práci a usnadňuje cestu za vzděláním.

Při organizaci sbírky Kola pro Afriku odpadářská společnost SMOLO CZ spolupracovala v Třinci podruhé a v Českém Těšíně poprvé. Zapůjčili jsme zdarma kryté kontejnery a do Ostravy-Koblova odvezli tři plně naložená nákladní auta.

Děkujeme dárcům – bicykly jste naplnili kontejner! Sbírka pokračuje

7.5.2021

Celkem 78 kol a náhradní díly navíc darovali lidé během sbírky kol pro děti v africké Gambii, která proběhla poprvé v Českém Těšína a na Karvinsku vůbec. Partnerem pro sbírku Kola pro Afriku se stala skupina SMOLO a českotěšínská organizace TRIANON.

Smolo dál ukrojuje z trhu díky nové technice a konkurenčním cenám

29.4.2021

Skupina Smolo, specialista na odpadové hospodářství pro průmysl, zdravotnická zařízení a samosprávní celky, vyhrála výběrové řízení na svoz komunálního odpadu v další obci. Od posledního dubnového týdne sváží a zpracovává odpady z Bystřice na Frýdecko-Místecku. Je to již 56. obec z téměř dvou tisíc klientů, pro kterou poskytuje plné nebo částečné služby v odpadovém hospodářství.

Panorama 01/21

29.3.2021

Dnes jsme zahájili distribuci občasníku Panorama s dovětkem: Pestrý pohled na život a prostředí v Bystřici. Přinášíme v něm nejen nový harmonogram svozu a komplexní informace o odpadovém hospodářští, ale také články o velikonočních tradicích. Během posledních dvou březnových dnů jej doručíme do všech domácností v obci Bystřice.

Lidé více konzumují, ale také třídí. Přibývá nádob na odpad a jsou větší

24.3.2021

Roste množství odpadů z domácností. Zvýšenou spotřebu a konsumní způsob života ještě doplnila covidová opatření a čas, který lidé tráví doma. Odpadářské firmy jsou nyní přetížené. Přestože samy bojují s nařízenými karanténami a zvýšenou nemocností, více sváží, častěji uklízejí nepořádek kolem nádob a likvidují černé skládky.

Světový den vody, její kvalitu můžeme částečně ovlivnit sami

22.3.2021

Světový den vody si opět připomeneme v pondělí 22. března. Je to nejvýznamnější surovina, bez níž nejde žít. Na zhoršování kvality vody má přitom vliv mnoho faktorů, například vypouštění obsahu žump do přírody.

Poslední březnovou sobotu začne v Třinci jarní svoz velkoobjemného odpadu

17.3.2021

Jarní svoz velkoobjemového odpadu začne letos v Třinci v sobotu 27. března a potrvá až do června. Během následujících 2,5 měsíců budou kontejnery postupně přistaveny ve všech částech města. Do některých lokalit zavítají i mobilní sběrny nebezpečného odpadu. Proto je dobré si harmonogram dobře prostudovat.