Aktuality

Lidé více konzumují, ale také třídí. Přibývá nádob na odpad a jsou větší

24.3.2021

Roste množství odpadů z domácností. Zvýšenou spotřebu a konsumní způsob života ještě doplnila covidová opatření a čas, který lidé tráví doma. Odpadářské firmy jsou nyní přetížené. Přestože samy bojují s nařízenými karanténami a zvýšenou nemocností, více sváží, častěji uklízejí nepořádek kolem nádob a likvidují černé skládky.

Světový den vody, její kvalitu můžeme částečně ovlivnit sami

22.3.2021

Světový den vody si opět připomeneme v pondělí 22. března. Je to nejvýznamnější surovina, bez níž nejde žít. Na zhoršování kvality vody má přitom vliv mnoho faktorů, například vypouštění obsahu žump do přírody.

Poslední březnovou sobotu začne v Třinci jarní svoz velkoobjemného odpadu

17.3.2021

Jarní svoz velkoobjemového odpadu začne letos v Třinci v sobotu 27. března a potrvá až do června. Během následujících 2,5 měsíců budou kontejnery postupně přistaveny ve všech částech města. Do některých lokalit zavítají i mobilní sběrny nebezpečného odpadu. Proto je dobré si harmonogram dobře prostudovat.

Hodnotíme rok od zavedení opatření proti nákaze

11.3.2021

Ve středu 10.3.2021 proběhlo v Logistickém centru Ostrava další testování zaměstnanců firmy SMOLO CZ na nemoc COVID-19. Z 50 provedených odběrů nebyl ani jeden pozitivní. Testování probíhá souběžné s hodnocením roku od přijetí opatření proti šíření nákazy.

Zaměstnance aktivně testujeme, první šli na řadu popeláři a cestáři

8.3.2021

Skupina SMOLO se do testování na Covid-19 zapojila už minulý týden, kdy vyšetřením prošla většina zaměstnanců na Třinecku. Byli to především popeláři, řidiči, cestáři, dělníci z třídících linek nebo obsluha sběrných dvorů. 

 

Panorama 01/20

5.1.2021

Nový občasník PANORAMA vám přiblíží pestrý pohled na život a prostředí v Třinci. V prvním vydání zde občané naleznou např. užitečné informace o termínech svozu odpadů, letošní významná výročí spojená s jejich městem nebo zajimavost spojenou s Rallye DAKAR 2021.

 

Slezské stopy v Dakaru

2.1.2021

Tým Instaforex Loprais Praga odcestoval na konci roku se dvěma závodními kamiony do Saúdské Arábie na Rallye Dakar. České posádky jistí doprovodné vozidlo, které jsme ve Smolo Hydraulics, s.r.o., doplnili o nezbytnou výbavu – hydraulickou ruku.

S-Magazín 03/20

18.12.2020

Vánoční otevírací doba sběrných dvorů

1.12.2020

Nepřehlédněte úpravu provozní doby během Vánoc na našich sběrných dvorech v Třinci a Jablunkově.

Nejvzdálenější a nejnáročnější zakázka

12.11.2020

V listopadu jsme úspěšně provedli bourací práce u velmi náročného zákazníka v Jihočeském kraji. Byla to opět technicky a logisticky nezvykle komplikovaná zakázka, kdy bylo zapotřebí velmi ostražitě hlídat otřesy a prach. Šlo také o naši letos nejvzdálenější štaci – posádka se se svými stroji vydala na téměř 400 km dlouhou cestu.