Tiskové zprávy

Pomohli jsme uklidit okolí Slezské Harty

12.6.2023

Podpořili jsme úklid břehů Slezské Harty, důležitého zdroje pitné vody pro region. Okolí nádrže je oblíbeným místem výletníků, s tím je spojeno velké množství odpadků na březích.

Třinečtí loni odvrátili nárůst odpadu v černých popelnicích

29.3.2023

Třinecké domácnosti vyprodukovaly loni 5 191 tun směsného komunálního odpadu, tedy o 3,17 procent méně (165 tun), než tomu bylo v roce 2021. Celkové kvantum všech odpadů je obdobné, ale daří se v odpadu končícím na skládce snížit takzvané záporné složky, tedy poměr využitelných surovin.

Víkendový úklid v okolí vodní nádrže Slezská Harta

29.4.2022

Každoroční úklid Slezské Harty, která je nejen rájem pro sportovní rybáře, ale také zdrojem pitné vody pro náš region, proběhne po covidové odmlce v poslední dubnovou sobotu. Slezská Harta je oblíbeným místem výletníků, ti po sobě často nechají nepořádek. Náklady na odvoz a zpracování obrovského množství různého odpadu na sebe vzala specializovaná společnost SMOLO CZ.

Barevné nádoby má nově i Chotěbuz

11.3.2022

Chotěbuz na Karvinsku je další obcí, která se rozhodla poskytnout svým občanům barevné popelnice na tříděný odpad a zapojit se do systému "door-to-door“, tedy třídění odpadu v místě jeho vzniku.

Venkovní koše nejen vysypáváme, ale i čistíme a opravujeme

17.2.2022

Na území Třince máme na starosti 696 košů na drobné smetí. Loni jsme z nich během 57 tisíc výsypů odebrali celkem 97,35 tun odpadu. Především papírků, obalů z jídla nebo pití, nedopalků, ale také například roušek.

Třinecké popeláře trápí vysoká nemocnost

3.2.2022

Každý čtvrtý třinecký popelář je nemocný nebo v karanténě. Společnost SMOLO CZ avizuje, že může dojít k přechodným změnám v hodinových harmonogramech nebo k dočasnému zhoršení pravidelnosti vývozu separovaného odpadu.

Když padají jablka jsou hnědé popelnice nejtěžší

9.11.2021

Až třicet tun bioodpadu svezou popeláři během jednoho svozového dne jen z katastru města Třince. Nejtěžší jsou popelnice právě na podzim. Lidé plní hnědé nádoby padaným ovocem, plevelem, shrabaným listím, větvemi.

Popeláři posilují svozy odpadů z hřbitovů

27.10.2021

Před Svátkem všech svatých a Památkou zesnulých se hřbitovy stávají frekventovaným místem. Lidé uklízí hroby, mění ozdoby a plní se nádoby na opad. Odpadářská skupina Smolo přizpůsobila své služby nadcházejícím dnům a ve spolupráci se samosprávami posiluje svoz odpadů z hřbitovů a jejich okolí až do 5. listopadu.

Na jarní úklid odpadových stanovišť navazuje letní cyklus

25.6.2021

V Třinci budou opět probíhat kompletní úklidy prostranství pod nádobami na separovaný odpad. Popeláři žádají občany, aby odstavenými auty neblokovali přístup ke kontejnerům.

Skokově roste množství odpadu z domácností

4.6.2021

Neúměrně rychle přibývá velkoobjemového odpadu, který lidé odevzdají do sběrných nádob během organizovaných svozů nebo do sběrného dvora.