Aktuality

Třinecké popeláře trápí vysoká nemocnost

3.2.2022

Každý čtvrtý třinecký popelář je nemocný nebo v karanténě. Společnost SMOLO CZ avizuje, že může dojít k přechodným změnám v hodinových harmonogramech nebo k dočasnému zhoršení pravidelnosti vývozu separovaného odpadu.

Sběr vánočních stromků začne se svátkem Tří králů

3.1.2022

Čtvrteční svátek Tří králů končí cyklus vánočních svátků. To znamená mimo jiné odstrojování vánočních stromků. Třinečtí popeláři jich během každého ledna a začátku února sesbírají a promění na kompost až několik tisíc.

S-Magazín 02/21

21.12.2021

V letošním druhém vydání firemního S-Magazínu představuje nejvýznamnější událost skupiny v podobě návratu prestižní stavební značky IPS.

Obce začínají vážit popelnice, první bude Třinec, následuje Milíkov

21.12.2021

Společnost SMOLO začíná s testováním chytrého svozu odpadů. Prvním městem, kde se začíná prozatím zkušebně v některých částech vážit obsah popelnic, je Třinec.

Když padají jablka jsou hnědé popelnice nejtěžší

9.11.2021

Až třicet tun bioodpadu svezou popeláři během jednoho svozového dne jen z katastru města Třince. Nejtěžší jsou popelnice právě na podzim. Lidé plní hnědé nádoby padaným ovocem, plevelem, shrabaným listím, větvemi.

Popeláři posilují svozy odpadů z hřbitovů

27.10.2021

Před Svátkem všech svatých a Památkou zesnulých se hřbitovy stávají frekventovaným místem. Lidé uklízí hroby, mění ozdoby a plní se nádoby na opad. Odpadářská skupina Smolo přizpůsobila své služby nadcházejícím dnům a ve spolupráci se samosprávami posiluje svoz odpadů z hřbitovů a jejich okolí až do 5. listopadu.