Aktuality

Víkendový úklid v okolí vodní nádrže Slezská Harta

29.4.2022

Každoroční úklid Slezské Harty, která je nejen rájem pro sportovní rybáře, ale také zdrojem pitné vody pro náš region, proběhne po covidové odmlce v poslední dubnovou sobotu. Slezská Harta je oblíbeným místem výletníků, ti po sobě často nechají nepořádek. Náklady na odvoz a zpracování obrovského množství různého odpadu na sebe vzala specializovaná společnost SMOLO CZ.

Na Dni Země jsme rozdávali semínka

22.4.2022

Skupina SMOLO byla partnerem Statutárního města Třinec a obce Bystřice pro Den Země. Letos jsme se zaměřili především na elektroodpad, biologicky rozložitelný odpad a prezentaci naší techniky. Třinecký Den Země na ploše před KD Trisia navštívila téměř tisícovka lidí, nejen předškolní a školní děti, ale rovněž maminky s kočárky nebo také senioři.

Barevné nádoby má nově i Chotěbuz

11.3.2022

Chotěbuz na Karvinsku je další obcí, která se rozhodla poskytnout svým občanům barevné popelnice na tříděný odpad a zapojit se do systému "door-to-door“, tedy třídění odpadu v místě jeho vzniku.

Venkovní koše nejen vysypáváme, ale i čistíme a opravujeme

17.2.2022

Na území Třince máme na starosti 696 košů na drobné smetí. Loni jsme z nich během 57 tisíc výsypů odebrali celkem 97,35 tun odpadu. Především papírků, obalů z jídla nebo pití, nedopalků, ale také například roušek.

Třinecké popeláře trápí vysoká nemocnost

3.2.2022

Každý čtvrtý třinecký popelář je nemocný nebo v karanténě. Společnost SMOLO CZ avizuje, že může dojít k přechodným změnám v hodinových harmonogramech nebo k dočasnému zhoršení pravidelnosti vývozu separovaného odpadu.

Sběr vánočních stromků začne se svátkem Tří králů

3.1.2022

Čtvrteční svátek Tří králů končí cyklus vánočních svátků. To znamená mimo jiné odstrojování vánočních stromků. Třinečtí popeláři jich během každého ledna a začátku února sesbírají a promění na kompost až několik tisíc.

S-Magazín 02/21

21.12.2021

V letošním druhém vydání firemního S-Magazínu představuje nejvýznamnější událost skupiny v podobě návratu prestižní stavební značky IPS.

Obce začínají vážit popelnice, první bude Třinec, následuje Milíkov

21.12.2021

Společnost SMOLO začíná s testováním chytrého svozu odpadů. Prvním městem, kde se začíná prozatím zkušebně v některých částech vážit obsah popelnic, je Třinec.