Aktuality

S-Magazín 03/20

18.12.2020

Vánoční otevírací doba sběrných dvorů

1.12.2020

Nepřehlédněte úpravu provozní doby během Vánoc na našich sběrných dvorech v Třinci a Jablunkově.

Nejvzdálenější a nejnáročnější zakázka

12.11.2020

V listopadu jsme úspěšně provedli bourací práce u velmi náročného zákazníka v Jihočeském kraji. Byla to opět technicky a logisticky nezvykle komplikovaná zakázka, kdy bylo zapotřebí velmi ostražitě hlídat otřesy a prach. Šlo také o naši letos nejvzdálenější štaci – posádka se se svými stroji vydala na téměř 400 km dlouhou cestu.

Dům těšínských kněžen se promění na muzeum, SMOLO přiloží ruku k dílu

9.11.2020

Jedno z nejstarších stavení na Jablunkovsku – památkově chráněný Knížecí dům – se promění v Muzeum Trojmezí. Renesanční architektura objektu ze začátku 16. století prochází náročnou rekonstrukcí, která zahrnuje rovněž sanaci vlhkého zdiva, narušených krovů a střechy. Součástí projektu je zpracování a odvoz desítek tun odpadů, které zhotovitel svěřil naší skupině.

V období Dušiček posilujeme svozy odpadů z hřbitovů

30.10.2020

Svátek všech svatých (1. listopad) a Památka zesnulých (2. listopad, lidově Dušičky) se v našem regionu tradičně ctí. Odpadářská skupina Smolo přizpůsobila své služby nadcházející dnům a ve spolupráci se samosprávami posiluje svoz odpadů z hřbitovů a jejich okolí.

Na mráz a sníh jsme na Třinecku připraveni

22.10.2020

Společnost SMOLO Třinec s.r.o., která se na Třinecku jako dodavatel nebo subdodavatel stará o údržbu komunikací, je na příchod zimy připravena už od začátku října.

Ocenění za konverzi starých papíren a tiskáren

1.10.2020

Prestižní Cenu Ministerstva průmyslu a obchodu získal v rámci soutěže Stavba Moravskoslezského kraje Areál TAZO v Českém Těšíně. Proměnu zanedbaného brownfieldu v památkové zóně města realizovala společnost Beskydská stavební, a.s. Náročné demoliční práce a výstavbu parkoviště realizovali odborníci Smolo Recycling, s.r.o.

Keramická popelnice opět míří do Třince

21.9.2020

Obce, jejichž občané nejlépe třídí komunální odpad, získávají každoročně ocenění v rámci soutěže „O keramickou popelnici“. Letos ve své kategorii opět zvítězil Třinec, v dalších bodovaly Jablunkov nebo Milíkov. Mezi vítězi jsou vždy zastoupeny města a obce, pro které je skupina SMOLO partnerem v odpadovém hospodářství. A jsme na to náležitě pyšní!

Nechejte popelnice venku!

12.8.2020

Aktualizované termíny výměny zde! Pokud ve Vaší lokalitě již výměna proběhla a novou nádobu s logem SMOLO na bio nebo směsný komunální odpad stále nemáte, kontaktujte nás na mailové adrese: vymena@smolo.cz. Nezapomeňte uvést přesnou adresu stanoviště.

S-Magazín 02/20

4.8.2020

Druhé letošní vydání S-Magazínu nabízí nejen pestrý přehled dění ve skupině, ale i rozhovor s hejtmanem Ivo Vondrákem, působivé příběhy spojené s charitativní akcí Kola pro Afriku nebo historické ohlédnutí za počátky budování komunikací.