Aktuality

S-Magazín 01/22

11.7.2022

Letošní první číslo firemního magazínu nabízí pestrý průřez aktivit celé skupiny z úvodní poloviny roku. Nechybí ani bohatý foto-doprovod z první květnové SMOLympiády. 

Nová překládací stanice v Horním Benešově

27.6.2022

SMOLO CZ má za sebou další investici: V areálu skládky v Horním Benešově dělníci začátkem léta vybudovali novou překládací stanici. Zařízení se skládá ze dvou velkých kójí.

Den se SMOLO aneb Jak chytře naložit s odpady

25.5.2022

Starostové a zaměstnanci samospráv využili pozvání vedení SMOLO CZ, Střediska komunálních odpadů, k setkání ohledně novinek v odpadovém hospodářství. V Ostravě navštívili zařízení na zpracování odpadů, především pak výrobu alternativního paliva a areál Landek Park. V domovském Třinci na ně čekala odborná prezentace a diskuse o tom, co samosprávy aktuálně trápí v oblasti nakládání s odpady a jakých cílů musíme společně dosáhnout.

Víkendový úklid v okolí vodní nádrže Slezská Harta

29.4.2022

Každoroční úklid Slezské Harty, která je nejen rájem pro sportovní rybáře, ale také zdrojem pitné vody pro náš region, proběhne po covidové odmlce v poslední dubnovou sobotu. Slezská Harta je oblíbeným místem výletníků, ti po sobě často nechají nepořádek. Náklady na odvoz a zpracování obrovského množství různého odpadu na sebe vzala specializovaná společnost SMOLO CZ.

Na Dni Země jsme rozdávali semínka

22.4.2022

Skupina SMOLO byla partnerem Statutárního města Třinec a obce Bystřice pro Den Země. Letos jsme se zaměřili především na elektroodpad, biologicky rozložitelný odpad a prezentaci naší techniky. Třinecký Den Země na ploše před KD Trisia navštívila téměř tisícovka lidí, nejen předškolní a školní děti, ale rovněž maminky s kočárky nebo také senioři.

Barevné nádoby má nově i Chotěbuz

11.3.2022

Chotěbuz na Karvinsku je další obcí, která se rozhodla poskytnout svým občanům barevné popelnice na tříděný odpad a zapojit se do systému "door-to-door“, tedy třídění odpadu v místě jeho vzniku.

Venkovní koše nejen vysypáváme, ale i čistíme a opravujeme

17.2.2022

Na území Třince máme na starosti 696 košů na drobné smetí. Loni jsme z nich během 57 tisíc výsypů odebrali celkem 97,35 tun odpadu. Především papírků, obalů z jídla nebo pití, nedopalků, ale také například roušek.

Třinecké popeláře trápí vysoká nemocnost

3.2.2022

Každý čtvrtý třinecký popelář je nemocný nebo v karanténě. Společnost SMOLO CZ avizuje, že může dojít k přechodným změnám v hodinových harmonogramech nebo k dočasnému zhoršení pravidelnosti vývozu separovaného odpadu.

Sběr vánočních stromků začne se svátkem Tří králů

3.1.2022

Čtvrteční svátek Tří králů končí cyklus vánočních svátků. To znamená mimo jiné odstrojování vánočních stromků. Třinečtí popeláři jich během každého ledna a začátku února sesbírají a promění na kompost až několik tisíc.