Třinecké popeláře trápí vysoká nemocnost

Každý čtvrtý třinecký popelář je nemocný nebo v karanténě. Společnost SMOLO CZ avizuje, že může dojít k přechodným změnám v hodinových harmonogramech nebo k dočasnému zhoršení pravidelnosti vývozu separovaného odpadu.

Z důvodu vysoké nemocnosti a nařízených karantén nám v současné době chybí na třinecké pobočce, která obsluhuje oblast od Chotěbuze po Hrčavu, téměř čtvrtina zaměstnanců. Může proto dojít k posunutí svozu odpadů, například z ranních hodin na odpoledne, případně svoz provedeme v náhradním termínu, kupříkladu v sobotu,“ uvedl Tomáš Ondraszek, vedoucí komunálních služeb SMOLO CZ s tím, že společnost bude prioritně svážet obsah černých popelnic. Mohou ale nastat skluzy ve svozu plastů, papíru nebo skla.

V některých osádkách na Třinecku již druhý týden jezdí jen jeden závozník, pro kterého je mnohem náročnější přiblížit k popelářskému autu několik set popelnic, navíc v tomto nepříznivém počasí. „Na některých trasách nám chybí celé osádky a obsluhují je pracovníci, kteří tento terén neznají. Proto nelze vyloučit do budoucna situaci, že v daném úseku muže dojít k lokálním výpadkům ve svozu. Obce jsme již informovali a jejich prostřednictvím požádali občany o pochopení a schovívavost, pokud nenajdou svou nádobu vyprázdněnou v hodině, na kterou byli zvyklí,“ doplnil Ondraszek a ujistil, že společnost SMOLO CZ vynaloží veškeré úsilí, aby přes všechny obrovské komplikace dostala svým závazkům.