Nechejte popelnice venku!

Výměna odpadových nádob v Třinci ukončena.

Pokud nemáte novou nádobu s logem SMOLO na bio nebo směsný komunální odpad, kontaktujte nás na mailové adrese: vymena@smolo.cz. Nezapomeňte uvést přesnou adresu stanoviště.

 

11. 8. 2020

Devět tisíc nádob na směsný komunální a bioodpad vymění za zcela nové na území „velkého“ Třince ještě tento měsíc pracovníci skupiny Smolo.

Výměna začíná 12.8.

Žádáme majitelé rodinných domů, aby obě nádoby (na směsný komunální i bioodpad) ponechali u komunikace až do výměny.

„Jako nový dodavatel služeb svozu a zpracování odpadu jsem se městu Třinec zavázali změnit služby k lepšímu a začínáme mimo jiné výměnou starých nádob za nové. Velké kontejnery jsou na sídlištích běžně přístupné, avšak majitelé rodinných domků své nádoby často vytahují ven pouze v den svozu. Proto je chceme požádat o součinnost, aby obě nádoby ponechali u komunikace, aby je naši zaměstnanci mohli vyměnit za nové,“ uvedl Tomáš Ondraszek, vedoucí komunálních služeb ve společnosti Smolo CZ, která je nástupnickou organizací společnosti Nehlsen Třinec, s.r.o.

Výměna bude provedena o mimořádném svozu, kdy stávající nádoba bude nahrazena novou, označenou nálepkou Smolo a číslem popisným domu. Doposud se na území Třince používají různé typy nádob, a tak dojde k jejich sjednocení.

Žádná popelnice neskončí na skládce.

Ty, které jsou již ve velmi špatném stavu, budou po vyčištění materiálově využity jako surovina pro výrobu nových. Ty, které jsou v dobrém stavu nebo se dají opravit, budou opraveny, důkladně vyčištěny a budou sloužit dál pro potřeby odpadové skupiny Smolo, která působí v rámci celého kraje.

 

TERMÍNY VÝMĚNY:

Hromadná výměna v Třinci je u konce.

Pokud novou nádobu s logem SMOLO na bio nebo směsný komunální odpad nemáte, kontaktujte nás na mailové adrese: vymena@smolo.cz. Nezapomeňte uvést přesnou adresu stanoviště.

Děkujeme.

     

Staré

Výměna_3 Výměna_4

za nové

Výměna_1 Výměna_5