Děkujeme dárcům – bicykly jste naplnili kontejner! Sbírka pokračuje

Celkem 78 kol a náhradní díly navíc darovali lidé během sbírky kol pro děti v africké Gambii, která proběhla poprvé v Českém Těšína a na Karvinsku vůbec. Partnerem pro sbírku Kola pro Afriku se stala skupina SMOLO a českotěšínská organizace TRIANON.

Jako odpadová společnost, která klade důraz na cirkulární ekonomiku, třídění a životní prostředí, realizujeme řadu sociálních projektů a rádi tuto sbírku kol podporujeme již podruhé. Zapůjčili jsme zdarma kontejnery a zajišťujeme dopravu v rámci Moravskoslezského kraje. Díky společnému úsilí – spojení soukromého sektoru, samospráv a neziskových organizací – můžeme prodloužit život velamoskám, eskám, favoritkám, bmxům, olpranům … a zjednodušit život lidem v jedné z nejchudších zemí světa,“ uvedl Lukáš Bojko, jednatel odpadové skupiny SMOLO, která je ve svém oboru jedničkou v Moravskoslezském kraji. 

Sbírka bude dále pokračovat od pondělí 10. května v Třinci, kde ji podporuje organizačně Magistrát města Třince a organizátorem je Charita Třinec. V areálu STARS lze nepotřebné bicykly odevzdat až do 21. května.