Tiskové zprávy

Skokově roste množství odpadu z domácností

4.6.2021

Neúměrně rychle přibývá velkoobjemového odpadu, který lidé odevzdají do sběrných nádob během organizovaných svozů nebo do sběrného dvora.

Děkujeme dárcům – bicykly jste naplnili kontejner! Sbírka pokračuje

7.5.2021

Celkem 78 kol a náhradní díly navíc darovali lidé během sbírky kol pro děti v africké Gambii, která proběhla poprvé v Českém Těšína a na Karvinsku vůbec. Partnerem pro sbírku Kola pro Afriku se stala skupina SMOLO a českotěšínská organizace TRIANON.

Smolo dál ukrojuje z trhu díky nové technice a konkurenčním cenám

29.4.2021

Skupina Smolo, specialista na odpadové hospodářství pro průmysl, zdravotnická zařízení a samosprávní celky, vyhrála výběrové řízení na svoz komunálního odpadu v další obci. Od posledního dubnového týdne sváží a zpracovává odpady z Bystřice na Frýdecko-Místecku. Je to již 56. obec z téměř dvou tisíc klientů, pro kterou poskytuje plné nebo částečné služby v odpadovém hospodářství.

Lidé více konzumují, ale také třídí. Přibývá nádob na odpad a jsou větší

24.3.2021

Roste množství odpadů z domácností. Zvýšenou spotřebu a konsumní způsob života ještě doplnila covidová opatření a čas, který lidé tráví doma. Odpadářské firmy jsou nyní přetížené. Přestože samy bojují s nařízenými karanténami a zvýšenou nemocností, více sváží, častěji uklízejí nepořádek kolem nádob a likvidují černé skládky.

Světový den vody, její kvalitu můžeme částečně ovlivnit sami

22.3.2021

Světový den vody si opět připomeneme v pondělí 22. března. Je to nejvýznamnější surovina, bez níž nejde žít. Na zhoršování kvality vody má přitom vliv mnoho faktorů, například vypouštění obsahu žump do přírody.

Zaměstnance aktivně testujeme, první šli na řadu popeláři a cestáři

8.3.2021

Skupina SMOLO se do testování na Covid-19 zapojila už minulý týden, kdy vyšetřením prošla většina zaměstnanců na Třinecku. Byli to především popeláři, řidiči, cestáři, dělníci z třídících linek nebo obsluha sběrných dvorů. 

 

Na mráz a sníh jsme na Třinecku připraveni

22.10.2020

Společnost SMOLO Třinec s.r.o., která se na Třinecku jako dodavatel nebo subdodavatel stará o údržbu komunikací, je na příchod zimy připravena už od začátku října.

Odpadová skupina SMOLO opět posílila

10.7.2020

Skupina SMOLO získala stoprocentní podíl v odpadové společnosti Nehlsen Třinec, s r.o. Akvizici, která byla završena tento týden, regionální lídr v oblasti nakládání s odpady, zemních a stavebních prací, údržby měst opět posílil.

Bagry se na obchvatu Těšína zakously do prvních mostních opěr

24.6.2020

Dnes na obchvatu Českého Těšína začalo bourání pilířů přemostění ulice Hřbitovní. Nákladní soupravy postupně odvezou tisíce tun železobetonových sutin k dalšímu zpracování do zařízení na recycling v sousední Ropici.

Pandemie mění množství a složení odpadů

27.4.2020

OSTRAVA, 27. dubna 2020 / Některé obce začínají navyšovat četnost svozu směsného komunálního odpadu z důvodu přeplněných nádob. V době protiepidemických opatření totiž celá společnost zcela změnila svůj denní režim. O něco více je i tříděného odpadu a v některých městech se objevují nové typy sběrných nádob – na ochranné pomůcky.